Як вести щоденник? Поради і лайфхаки

Поради як вести щоденник?

Планувати майбутнє, зберігати спогади, фіксувати ідеї: класичний паперовий щоденник здатний на більше. Як розкрити потенціал паперового планера на максимум? Ділимося корисними порадами.

Який щоденник вибрати

Вибір — одне з найважливіших і найприємніших завдань. Проведіть оглядини, на яких познайомтеся не тільки із зовнішністю, але і з внутрішнім світом планера. Це не просто зошит, а річ, яка повинна затриматися з вами надовго. Тому проведіть співбесіду на посаду вашого майбутнього щоденника з усією суворістю: оцініть якість паперу, розмітку сторінок, колір і текстуру обкладинки та габарити (особливо якщо плануєте носити його в сумочці). Зручний щоденник — запорука успіху. До речі, якщо ви побачили BRUNNEN щоденники, не проходьте повз. Можливо, саме серед них ховається ваш герой. На відміну від звичайних блокнотів, вони виглядають солідно і спеціально «заточені» під цілі персонального щоденника.

Як працювати з щоденником

Стратегію ведення щоденника краще продумати відразу, ще до того, як Ви красивим почерком виведете першу літеру. Для цього потрібно визначитися з тим, що писати в щоденнику: думки і роздуми, творчі плани або робочі завдання. Поєднання усіх задач в одному планері може вдало структурувати ваш день, а може — навпаки: перетворити ваші записи в кашу. Якщо відчуваєте, що другий варіант подій для вас неминучий — краще завести відразу декілька записників — для роботи і для душі. Ніякого криміналу в цій «полігамії» немає, всюди буде чіткість і порядок. Наприклад: датований щоденник BRUNNEN стандарт в класичній обкладинці – в офіс і Агенда в яскравому оформленні – для душі.

Планування справ в щоденнику може піти двома шляхами:

1) Більше сплануєш — більше виконаєш. 

Цей підхід корисний при плануванні робочих завдань або важливих домашніх справ. Ми будемо прагнути виконати якомога більше, продуктивніше розпорядимося часом і зробимо більше, ніж очікували.

  • Плюси: продуктивність підвищується.
  • Мінуси: постійна гонка підвищує нервозність.

2) Записуємо тільки найважливіші завдання.

Що писати в щоденнику, дотримуючись цієї стратегії? Будуємо короткий чек-лист ключових справ. Залишаємо клітинки для проставлення «пташок» по їх завершенні. І в кінці дня тішимо свою самооцінку струнким списком виконаних завдань.

  • Плюси: чіткість, розставляння пріоритетів, важливі завдання завжди будуть в увазі.
  • Мінуси: так ми можемо свідомо занижувати свою продуктивність.

Не відмовляйте собі в натхненні

Ключове в структурі щоденника — впорядкованість і чіткість. Завжди легше знайти потрібну інформацію, якщо вона візуально підсвічена і максимально лаконічна.

Для творчих натур буде корисно підібрати набір з різнокольорових ручок улюбленої колірної гами, картинки і стікери, декоративний скотч. Так ваш щоденник буде «живим» і зрозумілим. 

Для мінімалістів і поціновувачів порядку ідеальним буде суворе оформлення і акуратні монохромні чек-листи, як в методі Bullet Journal. Цей підхід дозволяє домогтися максимальної чіткості, аж до складання змістів для кожного завдання, нумерацію сторінок і стриманий дизайн. Якщо цей стиль для вас — ознайомтеся детально з bullet journal і наведіть в своїх записах ідеальний порядок.  Тоді питання «як користуватися щоденником» відпаде сам собою. Для цієї техніки ідеально підійде BRUNNEN Компаньон з лінуванням в крапку.

Як не закинути щоденник

Зберегти регулярність ведення планера буде набагато простіше, якщо ви заздалегідь визначили стратегію і тематику його заповнення. Але завжди пам'ятайте: щоденник —не ваш володар, а ваш інструмент самореалізації та тайм-менеджменту. І підпорядковується він тільки вашим правилам. Пропустили день? Не біда. Усім потрібен відпочинок і вихідні. Почніть відразу, як тільки з'явиться можливість. І не картайте себе за це. Найцінніші перлини — неправильної форми.

Розбивайте великі цілі на підзадачі — так буде простіше візуалізувати шлях до нових вершин, розрахувати сили і буде за що хвалити себе при безлічі проставлених галочок замість однієї.

Чим корисно вести щоденник

  • Організованість і планування — кращі друзі успішного тайм-менеджменту. Коли ми упорядковуємо свої думки і викладаємо їх на папері — вони упорядковуються і у нас в голові.
  • Розставлення пріоритетів дозволить правильно обмежити час для важливих і другорядних завдань.
  • Психотерапія і релакс. Завжди важливо «виговоритися». І навіть якщо наш співрозмовник мовчазний, в цьому є і плюси: він нікому не розкаже наші секрети, не буде перебивати і відсторонено позіхати при «вислуховуванні» наших проблем.
  • Натхнення і мотивація. Ми самі себе заряджаємо позитивом, коли плануємо нові звершення.

Реалізуйте свої мрії спочатку на папері — а потім і в житті. Не бійтеся пропускати дні і навіть якщо Ви влаштували собі тижневу відпустку — щоденник не буде закочувати вам сцен. Ще одна важлива деталь — на якісному папері приємніше писати. Щоденники BRUNNEN — приклад еталонної європейської якості. Від їх використання ви отримаєте не тільки користь, але і задоволення.
 

Також може бути цікаво
Імідж компанії складається з безлічі складових: це і позиціонування на ринку, і ділова репутація, і внутрішня корпоративна культура, і впізнаваний фірмовий стиль. Один із інструментів зміцнення іміджу у бізнес-середовищі - це брендовані корпоративні подарунки. Нанесення логотипу компанії на різні товари - це спосіб підвищити впізнаваність у професійних колах, збільшити лояльність, виразити цінності компанії.
Брендований щоденник - найактуальніший подарунок для клієнтів, партнерів або колег. Вони підвищують популярність компанії і зміцнюють її позитивний імідж.
Коли придворні короля Людовика XVII обмінювалися записками, то навіть не підозрювали, що введуть «моду» на блокноти. Для зручності листочки для записів стали збирати під однією обкладинкою. Змагаючись у витонченості, пажі і фрейліни прикрашали обкладинки — одна красивіше іншої. Так з'явився перший дизайн і фактура на першому блокноті.