Ведення конспектів під час лекцій: як вибрати головне та уникнути перевантаження інформацією

Коледж-блоки BRUNNEN

Студентські часи – це купа справ та джерел знань одночасно. У цьому стихійному потоці зосереджуватись на кожній лекції буває нереально, як і вловити кожне слово спікера. Як зафіксувати ключові моменти у хаосі думок, повідомлень, крику лектора та професійних понять?

Радимо обрати зручний помічник для конспектування, щоб кожне слово так і виривалось на гладеньку сторінку з під ручки.  Зазвичай натхнення занотувати приходить з коледж-блоками BRUNNEN. Вони є влучним поєднанням студентського життя на обкладинці й максимальної структурованості всередині. Пропонуємо ефективно заповнити сторінки коледж-блоку, користуючись наступними порадами для виділення важливої інформації.

Визначте конкретні цілі та пріоритети перед початком

Спираючись на тему лекції та предмет викладання, ви вже зможете сформувати найважливіші елементи майбутнього конспекту. Зосередження на конкретних завданнях під час заняття допоможе не втратити концентрацію та записати те, що цікаво і потрібно вам. Уникайте деталей, які не мають значення для розуміння і запам'ятовування матеріалу, адже багато що можна знайти в підручниках та додатковій літературі.

Використовуйте техніку активного слухання

Відволікаючись під час навчання, ви можете пропустити цінні знання і взагалі логічний взаємозв'язок між прикладами й поняттями теми. Присутність та уважність на лекції дозволяє відстежувати основні ідеї спікера, фіксувати ключові слова та перетворювати інформацію у конспект.

Продумайте систему конспектування – ваш унікальний шифр

Популярним є Корнельський метод конспектування, що був запроваджений в однойменному американському університеті. Поділіть сторінку на три окремі розділи: основна інформація у великій частині зошита, запитання, ключові слова чи тези у меншій колонці та висновки внизу сторінки. Цей метод допомагає швидше запам'ятати й згадати ключові моменти, впорядкувати тезиси лектора, глибше зрозуміти тему лекції.

Також при веденні конспекту ви можете застосовувати:

  • палітру позначень на початку, наприклад, виділити заголовки, підзаголовки, терміни різними кольорами;
  • маркеровані чи нумеровані списки;
  • скорочення та символи;
  • візуалізацію матеріалу за допомогою схем, таблиць чи діаграм, логічних блоків (взаємозв'язків) між різними ідеями та концепціями.

Обирайте рукописний стиль конспектування

Цифрові технології неодноразово програвали битву за статус найкращого способу навчання. Результати багатьох досліджень мозку показують, що тренування рукописного письма не лише покращує точність написання, а також удосконалює пам’ять та запам'ятовування. Напрацюйте стратегію конспектування під власний стиль письма і все вийде.


Чим допоможуть коледж-блоки BRUNNEN на лекції?

Конспект – це завжди певна структура, а також творчість автора.  Коледж-блоки BRUNNEN створюють простір для вашого самовираження, починаючи з обкладинки. З ними вам відкриється світ безмежних можливостей у навчанні, адже ви зможете:

★ Стильно епатувати серед однокурсників

Якщо хочете відчувати єднання з природою, то коледж-блоки з анімалістичною обкладинкою те, що потрібно. Вони мають приємну оксамитову текстуру й тематичні забарвлення. Також для прихильників однотонних дизайнів і яскравих буднів є м'ятний, рожевий, червоний, блакитний, синій та інші соковиті кольори обкладинок.

★ Підібрати зручний варіант лініювання

Перш за все орієнтуйтесь на зручність та власний стиль оформлення під час конспектування. Студенти технічних спеціальностей особливо зацінять клітинку для формул, графіків та таблиць. Гуманітаріям радимо придивитися до лінійки, щоб вільно записувати ідеї, поняття та насолоджуватись каліграфією. Творчим натурам можна взяти точку чи мікс, щоб відображати на папері все, що заманеться.

★ Сміливо виділяти текст кольоровими ручками

Коледж-блоки BRUNNEN мають підвищену щільність паперу 90 г/м² класу Premium. Таким чином ви зможете наповнювати конспекти кольорами, виділяти головне і не бачити слідів на наступній сторінці.

★ Бути готовим до тестів та допомагати друзям зайвим листочком

Завдяки зручній мікроперфорації вилучати сторінки можна досить легко і «безболісно» для ваших конспектів. Також європерфорація по лівому краю дозволяє вставляти блоки з важливими поняттями та висновки в окрему теку. Кожна модель коледж-блоків має стандартний формат сторінок А4, що завжди потрібен під рукою.

Час створювати конспекти, що допоможуть вам у швидкому засвоєнні предметів та потрібної інформації. З коледж-блоками BRUNNEN цей процес стане ще цікавішим, адже ви обираєте сучасний стиль, німецьку якість та щоденний комфорт!

Також може бути цікаво

Вірність віковим традиціям і відтворення найгарячіших трендів: ці якості гармонійно переплітаються в нових щоденниках BRUNNEN.

Чи можна знайти ідеальний планер-щоденник 2022 для яскравої творчої особистості? З BRUNNEN можливо усе. Цього року в українській колекції дебютує унікальна європейська модель у революційному форматі планера. 

Ритм сучасного життя дуже стрімкий. Це помітно кожному. Як все встигнути? Як не забути щось важливе? Як завжди перебувати в ритмі? У цьому допоможуть щоденники.